W niedzielę Krajowe Święto Ludowe w Jędrzejowie

Już w niedzielę 26 maja w Jędrzejowie odbędzie się IV Powiatowe Święto Kłosa połączone z Krajowym Świętem Ludowym, udział w wydarzeniu zapowiedzieli czołowi działacze PSL-u.

Już w niedzielę 26 maja w Jędrzejowie odbędzie się IV Powiatowe Święto Kłosa połączone z Krajowym Świętem Ludowym, udział w wydarzeniu zapowiedzieli czołowi działacze PSL-u.

Start Krajowego Święta Ludowego przewidziany jest na  godzinie 13:30. Wtedy to zaplanowano zbiórkę delegacji ze sztandarami na parkingu przy kościele Świętej Trójcy w Jędrzejowie. Na 14:00 zaplanowana jest msza święta w intencji zmarłych i żyjących ludowców. O 15 rozpocznie się przemarsz pocztów sztandarowych na plac przy Centrum Kultury w Jędrzejowie. Piętnaście minut po trzeciej rozpocznie się cześć oficjalna: zostaną wygłoszone przemówienia, wręczone odznaczenia za zasługi dla w ruchu ludowego takie jak „Złota Koniczynka” a także medale działacza ruchu ludowego i trzykrotnego premiera „Wincentego Witosa”.

Na 16:30 zaplanowany jest początek obchodów Powiatowego Święta Kłosa. W tej części imprezy na scenie zobaczymy członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Korytniczanki”, zespół Harnasie z Zakopanego, kapelę Maters a gwiazdą wieczoru będzie zespół Ex Czerwone Gitary, który wystąpi o godzinie 18.25. W trakcie uroczystości wręczone zostaną nagrody „Super Producent Zbóż Powiatu Jędrzejowskiego”.

Ci, co przybędą na obchody Krajowego Święta Ludowego i Powiatowego Święta Kłosa po za sceną będą mogli zobaczyć specjalne przygotowane na tę okazje kiermasze. Będzie też wystawa maszyn i urządzeń rolniczych oraz prezentacje i degustacje potraw regionalnych, konkursy z nagrodami i wiele atrakcji dla dzieci.

Organizatorami imprezy są Powiat Jędrzejowski, Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf”, Zarząd Wojewódzki PSL w Kielcach oraz Naczelny Komitet Wykonawczy Polskiego Stronnictwa Ludowego.
/źródło: LGD Ziemia Jędrzejowska-Gryf/