Zlot kibiców Barcelony

W dniach od 15 do 17 kwietnia 2011 roku w Krakowie odbył się ogólnopolski zlot kibiców FC Barcelony, zorganizowany przez Fan Club Barca Polska, na którym pojawili się również kibice Blaugrany z Jędrzejowa. W piątek kibice zebrali się w jednym z krakowskich pubów, gdzie rozegrany został turniej Playstation w Fifę 2011.

Wyniki z turnieju kibiców drużyny Barca Team Jędrzejów :

Barca Team – La Manita – 4 : 0
Adrian Stępień 2, Mariusz Glita, Paweł Żabka.

Barca team – Abstynenci – 1 : 4
Mariusz Glita.

Barca Team – Bongo – 0 : 0

Barca Team – Hej wódeczka Ole – 0 : 1

skład Barca Team Jędrzejów : Adrian Stępień, Michał Stępień, Radosław Piasecki, Mariusz Glita, Hubert Ulatowski i Paweł Żabka.

W piątek kibice zebrali się w jednym z krakowskich pubów, gdzie rozegrany został turniej Playstation w Fifę 2011. W sobotę odbył się już po raz siódmy turniej kibiców FCBP CUP, w którym wystąpiło osiem drużyn, między innymi Barca Team Jędrzejów. Do turnieju została zaproszona Polska Reprezentacja Kabaretów. Reszta drużyn to kibice zrzeszeni w Fan Club Barca Polska, której prezesem jest Tomasz Lasota z Kielc. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Bongo z Opola. W sobotę wieczorem kibice zebrali się ponownie w pubie, aby oglądać Gran Derbi Europa, czyli pojedynek FC Barcelony z Realem Madryt. W chwili rozpoczęcia się meczu pub pękał w szwach, przepełniony kibicami w granatowo – bordowych barwach. Od początku meczu odbywał się głośny doping z przyśpiewkami nawet w języku hiszpańskim. W drugiej połowie meczu, gdy Lionel Messi zdobył bramkę z rzutu karnego dla Barcelony, kibice szaleli z radości. Niestety w 78 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny ( z kapelusza ) dla Realu i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Po meczu kibice powoli opuszczali pub z lekkim niedosytem, ponieważ FC Barcelona była zdecydowanie lepsza w tym meczu. Przewaga jaką Blaugrana ma w lidze nad Realem Madryt sprawia, że wynik remisowy wcale nie jest zły. W niedzielę rano kibice zaczęli rozjeżdżać się do swoich miast ( niektórzy nawet do Szczecina ) z nadzieją, że już wkrótce odbędzie się kolejny zlot kibiców FCB.