Wyjątkowy charakter miały tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Floriana w Sędziszowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w parafii pw. św. Brata Alberta, po której uczestnicy przenieśli się do szkoły, gdzie przygotowano bogaty program artystyczny i edukacyjny. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty podczas występów oraz przedstawili efekty realizowanych projektów edukacyjnych. Na gości czekały również liczne atrakcje, w tym pokazy naukowe, eksperymenty, warsztaty interaktywne, strefy nauki, prezentacje prac artystycznych oraz degustacja potraw. Duże zainteresowanie wzbudziła także starannie wykonana makieta Sędziszowa.

Wydarzenie było doskonałą okazją do zaprezentowania kreatywności, pasji i zaangażowania uczniów oraz nauczycieli, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie całego przedsięwzięcia. Miłym akcentem uroczystości były życzenia z okazji Dnia Samorządowca skierowane do przedstawicieli samorządu przez dyrektor szkoły Beatę Paw. Dzień Patrona po raz kolejny pokazał, że społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie potrafi organizować wydarzenia integrujące mieszkańców i promujące edukację w atrakcyjnej formie. Fot. Gmina Sędziszów



