W niedzielę w Oksie odbyła się uroczystość otwarcia nowego stadionu sportowego, który będzie służył zawodnikom oraz mieszkańcom gminy. O godzinie 14:30 miało miejsce uroczyste poświęcenie obiektu przez księdza, rozpoczynając oficjalne obchody związane z oddaniem inwestycji do użytku.
Następnie głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych. W swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie inwestycji dla lokalnej społeczności oraz rozwój infrastruktury sportowej w regionie. Poseł Bartłomiej Dorywalski oraz starosta Paweł Faryna zwracali uwagę, że realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki środkom pozyskanym z programu Polski Ład. Podkreślano również, że nowoczesny obiekt stworzy lepsze warunki do treningów, rozgrywek ligowych oraz organizacji wydarzeń sportowych. Otwarcie stadionu zgromadziło licznych mieszkańców, kibiców i sympatyków lokalnego sportu. Po części oficjalnej przyszedł czas na sportowe emocje.
Na nowym stadionie o godzinie 15:00 odbył się mecz A-klasy grupy świętokrzyskiej pomiędzy Nidą Oksa a Nidą Sobków. Spotkanie wygrał zespół z Oksy 2-0.
Nida Oksa: Adam Brzdąk, Paweł Jaskólski, Tomasz Różański, Daniel Matuszewski, Andrzej Kusaj, Szymon Kwapień, Karol Parlicki, Mateusz Kucia, Mateusz Stefański, Paweł Kucharczyk, Paweł Łuszcz.
Nida Sobków: Dawid Betka, Krystian Nasidłowski, Adam Kaczor, Jan Kwapisz, Łukasz Porębski, Kamil Dziewięcki, Antoni Purski, Jakub Przygodzki, Grzegorz Sułek, Kamil Król, Mateusz Sołtys.
Bramki dla Nidy Oksa: Daniel Matuszewski i Paweł Jaskólski, Sędziowie: Andrzej Śliwa, Mateusz Pęcherz, Dawid Maludziński.

























































































