Strona głównaInformacjeTrwa społeczny remont stadionu Wiernej Małogoszcz

Trwa społeczny remont stadionu Wiernej Małogoszcz

Trwa obywatelski remont stadionu Wiernej Małogoszcz. Po zmianach w zarządzie klubu, które nastąpiły kilka tygodni temu, mieszkańcy oraz lokalni przedsiębiorcy wspólnie ruszyli do pracy, aby odnowić obiekt, który od kilkunastu lat nie przechodził większego remontu.

Prace prowadzone są społecznie i w dużej mierze finansowane przez osoby oraz firmy, które postanowiły wesprzeć klub. Na stadionie każdego dnia pojawiają się wolontariusze i mieszkańcy, którzy poświęcają swój czas, aby przywrócić obiektowi odpowiedni wygląd i przygotować go na nadchodzący sezon.

Do akcji włączyły się również lokalne przedsiębiorstwa. Wśród nich są między innymi firma budowlana Matejkiewicz, ZUM Mikołaj Żak, która sfinansowała materiały budowlane oraz firma Stanisława Biskupskiego, która wykonała między innymi przycięcie drzew oraz kompleksowe uprzątnięcie terenu stadionu i udostępniania za darmo pracowników. To przykład współpracy lokalnej społeczności, która pokazuje, że wspólnymi siłami można zrobić naprawdę wiele.

Swoje wsparcie okazała także gmina Małogoszcz, która zakupiła krzesełka na trybuny. Ich montaż rozpocznie się w poniedziałek. Do tego tematu wrócimy w osobnym materiale, pokazując efekty prowadzonych prac.

W sobotę o godzinie 11.00 na stadionie rozegrany został również mecz sparingowy pomiędzy Wierną Małogoszcz a Proszowianką Proszowice. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0. W trakcie meczu sztab szkoleniowy testował kilku nowych zawodników. Więcej informacji na temat sparingu oraz potencjalnych wzmocnień drużyny przedstawimy w kolejnym artykule.

Osoby, które chciałyby włączyć się w dalsze prace przy remoncie stadionu lub wesprzeć klub w inny sposób, mogą skontaktować się z przedstawicielami Wiernej Małogoszcz na Facebooku. Każda pomoc jest mile widziana.

W najbliższym czasie klub uruchomi również akademię piłkarską. Na naszym portalu już wkrótce pojawi się więcej materiałów dotyczących remontu stadionu, działalności akademii oraz przygotowań Wiernej Małogoszcz do nowego sezonu. W sierpniu pojawi się również wywiad wideo z prezesem klubu, którym od kilku tygodni jest Paweł Bień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Szkoła Agnes

Najbardziej polularne